Winiarnia i winnica Hanna

Winiarnia Hanna.

Winnica i winiarnia Hanna od 2009 roku jest przykładem  realizacji marzeń i przedsiębiorczości w naszym regionie, kiedy właściciele zasadzili pierwszy krzew winogronu. Wraz z rozwojem winnicy powstała winiarnia, do której licznie przyjeżdżają ludzie z Polski, Niemiec czy Czech, by degustować smaki produkowanego tutaj wina.

Winiarnia jest zlokalizowana przy przejściu granicznym w Radomierzycach. Jadąc w kierunku przejścia granicznego na Nysie Łużyckiej z Niemcami, należy przed mostem skręcić w prawo (widoczna jest reklama ) i po około 500 metrów wjechać na parking winiarni.

Do dnia dzisiejszego posadzono 2000 krzewów winnych. Produkuje się wina białe z takich odmian jak: Muskaris, Risling i Solaris, natomiast winno czerwone z odmian jak: Regent, Pinot i Noir.

Winiarnia jest otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 21.00. Podczas ciepłych dni można korzystać ze stolików na tarasie z widokiem na winnicę. Marzeniem właścicieli jest aby ich winnica i winiarnia była wizytówką naszych okolic, aby było to miejsce spotkań rodzinnych i przyjaciół.

Linki

Strona winiarni.

Mapa lokalizacji winiarni.

Historie …

Możliwość komentowania jest wyłączona.