Wycieczki rowerowe

Planując spędzenie czasu wolnego, wakacji bądź urlopu w Karłowicach, warto pamiętać, by zabrać ze sobą rowery. Jeśli nie masz takiej możliwości, to w agroturystyce możesz rowery wypożyczyć. Jako pasjonat podróżowania rowerem proponuję dla Ciebie kilka tras, które przebiegają przez urokliwe miejscowości, miejsca, punkty widokowe tej części Dolnego Śląska, krainy zwanej Łużycami Górnymi.

Trasa nr. 1

Trasa wokół jeziora złotnickiego (czas przejazdu: 2h). Z Karłowic jedziemy prawym brzegiem jeziora do tamy, dalej przez dwa tunele i ośrodek wypoczynkowy Złoty Sen. Za ośrodkiem kierujemy się do ścieżki biegnącej wzdłuż jeziora.  W dalszej podróży spotkamy dwa ośrodki wypoczynkowe, które należy obejść, a przez trzeci ośrodek można przejechać. Za ośrodkiem przejeżdżamy przez most nad jeziorem, i jesteśmy w Karłowicach. Szlak jest w wielu miejscach trudny i uciążliwy. 

Trasa nr. 2

Karłowice – Kałużna – Zapusta – Tama na Jeziorze Złotnickim – Złotniki Lubańskie– Złoty Potok – Karłowice  (czas przejazdu: 2h). Mapa okolic będzie bardzo pomocna. Z Karłowic kierujemy się drogą asfaltową do wsi Kałużna, a następnie drogą polną do wsi Zapusta. Z tej wsi kierujemy się do tamy, a dalej mijamy ow Złoty Sen i dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Po minięciu wsi Złotniki Lubańskie i Złoty Potok należy skręcić w lewo przed wsią Wieża, aby dojechać do mostu nad jeziorem, który prowadzi do Karłowic.

Trasa nr. 3

Karłowice – Biedrzychowice – zamek Rajsko – Bożkowice – Leśna – Zamek Czocha – Złotniki Lubańskie – Złoty Potok – Karłowice  (czas przejazdu: 2.5h). Aby dojechać do zamku Rajsko należy przed Bożkowicami skręcić w lewo w drogę z płyt betonowych, a potem powrócić.

Trasa nr. 4

Karłowice – Kałużna – zamek Rajsko – Bożkowice – tama na Jeziorze Leśniańskim – Leśna – Zamek Czocha – Złotniki Lubańskie – Złoty Potok – Karłowice  (czas przejazdu: 2.5h). Za Biedrzychowicami gdy dojedziemy na wysokość jeziora leśniańskiego  należy dotrzeć do brzegu jeziora i ścieżką w prawo kierować się do tamy. Będąc na tamie należy rower znieść schodami na dół i ścieżką wzdłuż rzeki Kwisy kierujemy się do miejscowości Leśna.

Trasa nr. 5

Karłowice –most nad Jeziorem Złotnickim – Złoty Potok – Giebułtów – Świecie (zamek) – Pobiedna – Czerniawa – Świeradów Zdrój – Mirsk – Zacisze – Karłowice (czas przejazdu: 3.5h). Trasa łatwa, drogi asfaltowe, kilka długich podjazdów i zjazdów.

Trasa nr. 6

Karłowice – Biedrzychowice – Leśna – Szyszkowa – Kościelnik – Lubań – Olszyna Lubańska – Biedrzychowice – Karłowice (czas przejazdu: 3h). Trasa łatwa, drogi asfaltowe. Od Leśnej przez Szyszkową do Lubania trasa wiedzie piękną okolicą wzdłuż rzeki Kwisy.   

Trasa nr. 7

Karłowice – Biedrzychowice – Gryfów Śląski – Proszówka – Zamek Gryf i kaplica św. Anny – Mirsk – Giebułtów – Złoty Potok – most nad Jeziorem Złotnickim – Karłowice (czas przejazdu: 3h). Trasa łatwa, piękne widoki na góry Izerskie. 

Trasa nr.8

Karłowice – Mirsk –Świeradów Zdrój – Polana Izerska – Chatka Górzystów na Hali Izerskiej – osada Orle – Jakuszyce – Szklarska Poręba – zakręt śmierci – Świeradów  Zdrój – Mirsk – Karłowice (czas przejazdu: 8h).

Trasa biegnie w górach Izerskich. Jest kilka ciężkich, stromych i długich podjazdów. Od chatki do osady Orle prowadzi droga szutrowa. Trasa jest długa, ciekawa, wiele pięknych widoków na Karkonosze i szczyty w górach Izerskich. Czas przejazdu zawiera przerwy w Świeradowie Zdrój, Chatce Górzystów i Osadzie Orle.   

Linki:

Mapa powiatu Lubańskiego online – http://www.mapa-online.pl/powiat-lubanski,210.html

HISTORIE …

Opublikowano , autor: Dariusz
Kategoria: Aktualności, Atrakcje turystyczne, Jeziora, Miasta, Tamy, zamki
Tagi: , , , , , , , , ,
Możliwość komentowania Wycieczki rowerowe została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.