Zimowe szaleństwo

Łużyce Górne są pięknymi rejonami Polski, które umożliwiają uprawianie różnych form turystyki i sportów. Chciałbym przybliżyć dla odwiedzających nasze rejony i okolice w okresie zimowym o możliwościach uprawiania sportów zimowych w najbardziej popularnych miejscowościach, które są najbliżej.

1) Świeradów Zdrój w górach Izerskich. W tej miejscowości znajduje się kilka tras zjazdowych i wyciągów.

przy prawie każdym wyciągu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka i instruktorzy narciarstwa.

2) Jakuszyce, centrum narciarstwa biegowego, w którym od wielu lat odbywa się znany w Polsce i zagranicą Bieg Piastów. W tej miejscowości  jest początek wielu tras biegowych, które przebiegają przez wiele pięknych rejonów gór Izerskich. Na stronie www.jakuszyce.info.pl znajduje się dokładny rozkład tras pod ikoną ”trasy biegowe”. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.nabiegowkach.pl. Dokładna mapa tras biegowych jest pod linkiem:www.jakuszyce.info.pl/trasybiegowe/wszystkie-mala.jpg

3) Szklarska Poręba, leżąca w u podnóża Karkonoszy, dysponuje bardzo doskonałymi warunkami narciarskimi od wielu lat, znana polskim i zagranicznym narciarzom.

4) Dziwiszów w górach Kaczawskich koło Jeleniej Góry

  • www. aesculap.com.pl

5) Karpacz, stolica narciarstwa w Karkonoszach, wyciągi i nartostrady:

  • www.karpacz.ig.pl/wyciagi.php
  •  www.karpacz.pl/wyciagi-narciarskie

Ponadto bardzo popularne ośrodki narciarstwa znajdują się w Czechach w górach Izerskich i Karkonoszach. Z roku na rok coraz popularniejsze stają się rajdy piesze na rakietach śnieżnych.

Historie …

Możliwość komentowania jest wyłączona.