Harrachov

Harrachov.

Jest miejscowością znaną w Polsce szczególnie ze sportów zimowych, a w Czechach jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych.

Lokalizacja

Harrachov miasto znajdujące się w Czechach przy granicy z Polską na szlaku międzynarodowym E65. Położone między Górami Izerskimi a Karkonoszami. Dzięki takiemu ulokowaniu miejscowość została odkryta jako doskonałe miejsce na powstanie ośrodka turystyczno sportowego.

Informacje

Miejscowość została założona w XVII wieku, a nazwa nawiązuje do byłych jej właścicieli. Ludność utrzymywała się głównie z pracy w lesie, wydobycia złota, minerałów i produkcji szkła. Od XIX wieku nastąpił rozwój turystyki i narciarstwa, szczególnie zjazdowego i skoków. Pierwsza skocznia została zbudowana w 1920 roku. Na dzień dzisiejszy w Harrachowie znajduje się osiem skoczni i liczne trasy zjazdowe. Znajduje się tutaj słynna szkoła skoczków narciarskich Pavla Ploca, przygotowująca przyszłych mistrzów.   W okresie letnim turyści mogą korzystać z 20 tras rowerowych wokół Harrachova  i licznych szlaków pieszych.

Co watro zobaczyć w Harrachowie?

Muzeum Górnictwa.

Wodospad Mumlavy.

Muzeum Šindelka (ekspozycja leśnictwa i myślistwa).

Muzeum Narciarstwa.

Muzeum Szkła.

Zwiedzić funkcjonującą hutę szkła Harrachov.

Kompleks skoczni narciarskich.

Przejechać się koleją zębatą.

Wjechać kolejką linową na Czertową Górę.

Linki

Lokalizacja Harrachova.

Historie …

Możliwość komentowania jest wyłączona.