Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki.

W naszych okolicach znajdują się trzy słynne wodospady, prezentowane w przewodnikach turystycznych jako miejsca atrakcyjne, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Wodospad Szklarki znajdujący się w Karkonoszach przy Szklarskiej Poręby.

Jest  on drugim co do wysokości w Karkonoszach po polskiej stronie. Wysokość Szklarki wynosi 13.3 metra i jest położony na wysokości 520 m n.p.m. na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego.

Jest kilka możliwości dotarcia do wodospadu. Najłatwiej jest dojechać samochodem do parkingu przy drodze Jelenia Góra – Szklarska Poręba (droga krajowa nr3, E65). Ponieważ wodospad jest położony na terenie parku narodowego, należy pamiętać że przez wejściem na  teren parku należy kupić bilet wejściowy (w późniejszych godzinach można wejść za darmo, bo nie ma nikogo u kogo można kupić bilet).

Do wodospadu prowadzi dobrej jakości szlak turystyczny, idziemy około 5 minut. Przed wodospadem znajduje się schronisko PTTK Kochanówka, które posiada pokoje noclegowe oraz bufet czynny codziennie od godz. 10.00  – 18.00. Pierwsze schronisko powstało w tym miejscu w 1868 roku. Po pożarze w 1891 roku schronisko zostało odbudowane i otwarte w 1897r i w takim stanie zostało zachowane do dnia dzisiejszego.

Przed wodospadem znajduje się platforma widokowa, zapewniająca doskonały widok. Idąc dalej po schodach do góry nad wodospadem znajduje się druga platforma zapewniająca widok z góry na wodospad, schronisko i wąwóz.

Linki

Panorama wodospadu 360º.

Lokalizacja Wodospadu Szklarki na mapie.

Historie …

Możliwość komentowania jest wyłączona.