Rejsy stateczkiem

Rejsy stateczkiem.

Jedną z atrakcji w naszej okolicy jest możliwość podróży stateczkiem po jeziorze leśniańskim.  Jednym z uroków rejsu jest opłynięcie zamku Czocha majestatycznie wznoszącym się na stromym skalnym wzgórzu oraz podpłyniecie do najstarszej tamy zaporowej w Polsce.

Jak dotrzeć do przystani?

Jeśli decydujemy się pojechać samochodem, to należy kierować się w kierunku zamku Czocha. Obok zamku znajduje się parking, tam możemy go pozostawić lub poszukać miejsca w najbliższej okolicy. Udajemy się do głównej bramy zamku, i tam najlepiej zapytać się pracowników zamku, którędy dotrzeć do przystani. Dla osób które znają zamek, należy przed bramą główną wejść po lewej stronie na drogę biegnącą wzdłuż murów. Idąc nią do końca zobaczymy przystań w dole po lewej stronie.

Bilety na rejs?

Bilety kupujemy obok głównej bramy lub bezpośrednio u kapitana statku. Cena biletu dla osoby dorosłej to 15 zł, bilety ulgowe to 10 zł, a dla dzieci do piątego roku życia wstęp na pokład jest darmowy.

Rejsy stateczkiem odbywają się w sezonie letnim. Czas trwania rejsu wynosi około 40 minut. Stateczki mogą zabrać na pokład około 15 osób. Stateczki mają zadaszenie, dlatego podczas dni deszczowych rejsy odbywają się.

Linki

Mapka lokalizacji przystani.

Rejs stateczkiem w 2016.

Stateczkiem przy tamie.

Prezentacja rejsu w całości.

Historie …

Możliwość komentowania jest wyłączona.